KÚPANIE A VÝLETY V OKOLÍ

V blízkosti Campingu Pullmann nájdete bazény pre verejnosť, kúpeľné procedúry v Piešťanských kúpeľoch, alebo wellnes centrá.

Odkazy na kúpanie v Piešťanoch nájdete tu:

KÚPANIE V PIEŠŤANOCH

 

Jazero Horná Streda
Pre vyznávačov prírodného kúpania odporúčame navštíviť jazero Horná Streda, ktoré je známe svojou priezračnou vodou. K jazeru sa dostanete starou cestou na smer Trenčín.

Hrad Beckov
Tento hrad sa nachádza zhruba 11Km od campingu. Cesta k nemu je možná autom, autobusom z hlavnej stanice alebo bicyklom.
Beckovský hrad sa vypíňa na strmom, zhruba 50 metrov vysokom, skalnom brale, nad obcou Beckov. Nachádza sa len kúsok od dialnice, v blízkosti Nového Mesta nad Váhom. Hrad patril pôvodne kráľovi a koncom 13. storočia sa stal majetkom Matúša Čáka. Na prelome 14. a 15. storočia ho vlastnila rodina Ctiborovcov. Po nich bol majetkom Bánffyovcov, ktorí gotický hrad dali prestavať na renesančné sídlo. Vylepšili a vybudovali aj jeho opevnenie, preto hrad nedobili ani Turci. Po vymretí rodu Bánffyovcov sa hrad stal majetkom viacerých šľachtických rodín. V roku 1729 hrad vyhorel a začal pustnúť.

Otváracie hodiny:
Pon.- zat.
Ut.-Ne- 9.00-18.00

Hrad Tematín
Tento hrad je počas dobrej viditeľnosti vidieť aj z mesta Piešťany. Cesta k nemu je možná turistickými chodníkmi z obce Lúka 7km od Piešťan alebo z obce Modrová 6Km od Piešťan. Vstup na hrad je voľný.

Čachtický hrad
Táto zrúcanina sa nachádza 15 km od campingu. Čachtický hrad sa vypína nad obcou Čachtice, neďaleko Nového Mesta nad Váhom. Postavený bol v prvej polovici 13. storočia, v 15. storočí bola stavba rozšírená. Hrad smutne preslávila Krvavá grófka Alžbeta Báthoryová, ktorá tu žila na prelome 16. a 17. storočia. Údajne dala zavraždiť až 600 mladých dievčat, aby sa mohla kúpať v ich krvi, a tak navždy zostať mladá a krásna. V roku 1611 dal grófku v Bytči palatín Thurzo odsúdiť na doživotné väzenie.

Kostolec-Ducové
Toto opevnenie sa nachádza 5km od mesta Piešťany. Opevnenie sa stalo obývaným miestom vo viacerých obdobiach praveku. Je vo výške 240 m n m takže poskytuje krásny výhľad na Piešťany a široké okolie.